Penzion | Ubytování | Ceník | Tipy na výlet Výlety na kole Pro pěší Hrady a zámky Rybaření Ostatní | Kontakt
Ubytování
moderně uprostřed přírody
Aktuality
Kontakt
Penzion Domanín
379 01 Domanín u Třeboně

Tel: +420 721 825 079
Mail: ubytovani@penzion-domanin.cz
Web: www.penzion-domanin.cz
Rezervace
Od: Do: Počet pokojů: Počet dospělých: Počet dětí:

Tipy na výlet - Hrady a zámky

Historické památky

Zámek Třeboň

Zámek Třeboň

Do zámeckého nádvoří nebo zámeckého parku vstoupíte přímo z Masarykova náměstí. Projít si můžete krásné zámecké nádvoří a rozlehlou zahradu, chcete-li park.

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka

Schwarzenberská hrobka je hrobka rodu Schwarzenbergů v Třeboni, se nachází poblíž parku jihovýchodně od rybníka Svět, necelé 2 km od třeboňského Masarykova náměstí.

Pivovar Regent Třeboň

Pivovar Regent Třeboň

V pivovaru se vaří pivo Bohemia Regent, pod jehož značkou najdete různé druhy piva. V létě se zde konají nejrůznější kulturní akce a koncerty včetně nejoblíbenějších pivovarských slavností.

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Kostel Panny Marie Královny a sv. Jiljí

Kostel svatého Jiljí a Panny Marie Královny v Třeboni se nalézá poblíž hlavního třeboňského Masarykova náměstí na bezejmenném náměstíčku v Husově ulici.

Kam na výlet :

Kuřata - skalní městečko - Slepičí hory

Kuřata - skalní městečko - Slepičí hory

Dodnes tu zůstala precizní stezka z poskládaných balvanů, které nahrazují primitivní schodiště.

Terčino údolí - Nové Hrady

Terčino údolí - Nové Hrady

Kdysi to bylo docela obyčejné údolí řeky Stropnice západně od Nových Hradů, než tu hrabě Buqoy na přání své manželky Terezie založil v polovině 18. století přírodní park s řadou okrasných stromů a keřů.

Kleť - nejvyšší hora Novohradských hor

Kleť - nejvyšší hora Novohradských hor

Nejvyšší hora Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Na vrcholu se nachází Josefova věž, dříve nazývaná císaře Františka Josefa, nejstarší kamenná rozhledna v Čechách.

Dívčí Kámen

Dívčí Kámen

Romantickou zříceninu hradu Dívčí Kámen najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov.

Tvrz Žumberk

Tvrz Žumberk

Ojedninělá ves Žumberk, patří k nejstarším v oblasti novohradska. Je jednou ze tří dochovalých opevněných vesnic v Evropě.

Muzeum koněspřežky v Českých Budějovicích

Koněspřežka Budějovice - Linec byla v době svého vzniku první nejdelší evropskou transkontinentální železnicí. Muzeum je otevřeno o víkendech od května do října v 9.00 - 12.00 a 13.00 - 16.00 hodin.

Hrad Landštejn

Hrad Landštejn

Nachází se v Landštejně, části obce Staré Město pod Landštejnem v Jihočeském kraji, východním směrem od města Nová Bystřice a 3 km severozápadně Starého Města.

Slavonické podzemí

Město Slavonice se řadí svou bohatou historií k nejpřednějším v České republice. Slavonická Stavební huť zpřístupňuje část podzemí pro veřejnost od roku 1998. Vybrat si je možno ze dvou prohlídkových tras.

Vesnička Holašovice

Vesnička Holašovice

Holašovice byly zaspány na seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO. V současnosti je chráněno 23 usedlostí, které dohromady čítají více než 120 budov.

Buškův Hamr na Třeboňsku

Buškův Hamr na Třeboňsku

Buškův hamr patří k nejstarším technickým památkám v Čechách. Už ve 14. století na jeho místě stával kostní mlýn, který byl zařízením velice užitečný, protože z kostí připravoval surovinu pro trhovosvinenské mydláře.

Skelná huť v Hluboké nad Vltavou

Skelná huť v Hluboké nad Vltavou

Sklárna má i bezbariérový přístup! Všichni kolemjdoucí se mohou zastavit na jak dlouho chtějí, podívat se co obnáší sklářské řemeslo a prohlédnout si vystavené zboží.

Dům přírody Třeboňska

Dům přírody Třeboňska

Expozice se nachází v prostorách Státního zámku Třeboň. Vchod nelze přehlédnout díky důmyslně umístěnému vodopádu, který je tvořen původními, 200 let starými výpustními troubami.

Aquapark s bazénem v Třeboni

Aquapark s bazénem v Třeboni

Ten najdete přímo v Lázních Aurora v Třeboni. Ideální tip na strávení volného času v případě nepříznivého počasí při Vaší dovolené u nás v penzionu.

Loutkové divadlo v Třeboni

Loutkové divadlo v Třeboni

Loutkové divadlo má v Třeboni velkou Tradici. Pokud tedy přijede s dětmi k nám do penzionu, nezapomeňte s nimi navštívit loutkové představení.

Vyjížďky lodí po rybníce Svět

Vyjížďky lodí po rybníce Svět

V Třeboni máte jedinečnou možnost obeplout Svět za 45 minut. Z mola na hrázi rybníka Svět v Třeboni vyplouvá loď na vyhlídkovou plavbu po jednom z největších rybníků v České republice s názvem Svět.

Kino Třeboň Světozor

Kino Třeboň Světozor

Pokud si chcete zajít na nějaký pěkný film, nemusíte jezdit daleko. V Třeboni najdete nově zrekonstruované kino s velmi pohodlnými křesly. Samozřejmostí je i možnost občerstvení v podobě pop-cornu a nápojů.

Bowling v Třeboni

Bowling v Třeboni

Bowling Bar - Hotel Zlatá hvězda
Bowling Restaurace Topspin
Lázně Aurora Restaurace Harmonie

Golf v Třeboni

Golf v Třeboni

Milovníci golfu si v Třeboni přijdou na své. Golfové cvičiště najdete za lázeňským parkem Aurory. Návštěva cvičiště je zdarma.


Penzion Domanín je svou polohou přímo ideálním místem na odpočinek i pro aktivní trávení volného času. Rezervujte si poslední volné termíny již dnes!